Jak urządzić mały pokój dla 2 nastolatków? Praktyczne wskazówki

Jesteś rodzicem nastolatków, którzy mieszkają w jednym pokoju? Na pewno zauważyłeś, że każdy z nich potrzebuje już własnej przestrzeni. Jeżeli tak, to nadeszła pora na przemeblowanie. Choć aranżacja niewielkiego pomieszczenia może okazać się wyzwaniem, to warto zaznaczyć, że zadbanie o komfort obu młodych ludzi jest możliwe. Jak urządzić mały pokój dla 2 nastolatków? Czytaj dalej, a podpowiemy Ci, jak uporać się z tym zadaniem.

Jak urządzić mały pokój dla 2 nastolatków? Wybieramy meble

Aby zapewnić swoim dzieciom należyty komfort, musisz zdecydować się na solidne i pojemne meble. Jeżeli pokój, który jest do dyspozycji młodzieży, nie jest duży, wybierz wyposażenie, które nie zajmuje wiele przestrzeni, a przy tym zmieści wszystkie niezbędne produkty i akcesoria. Dopilnuj, aby każdy z nastolatków posiadał własne biurko oraz szafki na rzeczy osobiste. W tym wieku brak prywatności może powodować duże niezadowolenie. Chcesz zadbać o to, by aranżacja była stylowa i modna? Polecamy zaopatrzyć się w te zestawy mebli, które dedykowane są młodzieży! Ustawiając je w przestrzeni, spróbuj podzielić pokój na dwie, równe części. Dlaczego? Dzięki temu młodzi ludzie będą mieć do dyspozycji własną strefę, która da im poczucie komfortu. 

Zadbaj o jasny podział 

Jak urządzić mały pokój dla 2 nastolatków? Oprócz praktycznego podziału pomieszczenia przy pomocy mebli, warto, abyś zdecydował się również na oddzielenie poszczególnych stref przy pomocy oświetlenia. Lampa, która znajduje się na suficie, nie może być jedynym światłem w pokoju. Postaw na punktowe źródła światła, które pozwolą optycznie wykreować dwie oddzielne strefy. Ponadto wrażenie podziału możesz stworzyć również poprzez wybranie dwóch kolorów ścian lub mebli. Z pewnością doskonale podkreślą one charakter młodych ludzi, którzy zamieszkują pokój. 

Pozwól nastolatkom wyrazić siebie

By młodzież mogła czuć się dobrze w swoim własnym pokoju, pozwól jej wybrać plakaty, obrazy czy inne dodatki, według jej własnego gustu. Nie przejmuj się brakiem estetycznej spójności, to nastolatkowie powinni czuć się w tym wnętrzu swobodnie i pewnie. Chcesz zagwarantować im dobre samopoczucie? Pozwól młodym ludziom uczestniczyć w wybieraniu mebli, oświetlenia i dodatków, które mają uzupełnić ich pokój.

Urządzenie małego pokoju dla 2 nastolatków nie jest prostą sprawą. Pamiętaj, że musisz zapewnić im nie tylko prywatność, ale także komfortową przestrzeń do odpoczynku i nauki. Pozwól młodym ludziom decydować o tworzonej aranżacji, a przekonasz się, że włożą w nią całe swoje serce. Bardzo szeroki wybór pojemnych, solidnych i modnych kompletów mebli dla młodzieży znajdziesz w asortymencie naszego sklepu. Wybierz te, które będę w stylu Twoich dzieci i już dziś zapewnij im to, co najlepsze!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium