Jak urządzić mały pokój w bloku? Kilka praktycznych rozwiązań

Mieszkańcy bloków borykają się z problemami związanym z niewielkimi rozmiarami przestrzeni życiowej. Pokoje są małe i trudno pomieścić w nich wszystkie przedmioty należące do członków rodziny. Jak urządzić mały pokój w bloku, żeby wyglądał estetycznie, a zarazem był funkcjonalny? Zorganizowanie przestrzeni do przechowywania codziennych drobiazgów w elegancki sposób to prawdziwe wyzwanie. Niemniej nie ma rzeczy niemożliwych. Przedstawiamy kilka pomysłów na wystrój małych pokoi. 

Jak urządzić małą sypialnię w bloku? 

Brakuje Ci miejsca do przechowywania ubrań, a obawiasz się wstawienia dużej szafy? Jeśli Twoja sypialnia jest niewielka, masywny mebel sprawiałby przytłaczające wrażenie. W takiej sytuacji zdecyduj się na szafę przesuwną w jasnym kolorze. Delikatne barwy powiększają optycznie pomieszczenie i nadają nawet największym meblom wrażenie lekkości. Możesz wybrać szafę, która ma wmontowane w drzwi lustra. Srebrna tafla pięknie odbije całą przestrzeń i stworzy wrażenie głębi.

Zrezygnuj z ciężkich, bogato zdobionych mebli. Postaw na minimalizm. Wybierz prostą geometryczną formę ozdobioną srebrnymi paskami, które nadają meblom wdzięku. Zadbaj o to, aby szafa była wyposażona w przesuwne drzwi, dzięki którym zaoszczędzisz miejsce i zagwarantujesz sobie wygodę. Funkcjonalność połączona z wysoką estetyką wykonania, to najlepsze rozwiązanie w małej sypialni. 

Jak urządzić mały pokój dziecięcy w bloku? 

Zapewnij swojemu dziecku wygodę. Zdecyduj się na gustowny zestaw mebli, które dadzą mu wszystko to, czego potrzebuje. Przede wszystkim zadbaj o to, żeby były trwałe i bezpieczne dla małego mieszkańca.

Żeby zaoszczędzić miejsce, wybierz łóżko z szufladami i przestrzenią do przechowywania pod spodem. Dziecko zmieści tam swoje drobiazgi, a Ty będziesz mogła schować pościel na zmianę lub dodatkowe kocyki. Pojemna szafa z przesuwanymi drzwiami pomieści jego garderobę i zabawki.

Pokój ucznia, który mieszka w bloku

Jeśli Twoje dziecko chodzi już do szkoły, pamiętaj o wygodnym biurku i regale do przechowywania książek. Świetnym rozwiązaniem jest także półka na podręczniki szkolne. Powieś ją nad biurkiem, żeby w każdej chwili Twoja pociecha mogła po nie wygodnie sięgnąć. Komoda z pojemnymi szufladami pozwoli na łatwe segregowanie i porządkowanie rzeczy Twojego dziecka.

Postaw na jasne kolory i nowoczesny minimalistyczny design, który zadowoli zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych użytkowników.

Teraz już wiesz, jak urządzić mały pokój w bloku, żeby zadbać o styl i wygodę użytkowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium