Jak urządzić mały salon? Podpowiadamy!

Jak urządzić mały salon? Podpowiadamy!

Urządzenie małego mieszkania jest dużym wyzwaniem. Na małej przestrzeni trzeba zmieścić wszelkie, potrzebne rzeczy. Jednocześnie warto zadbać o to, aby pomieszczenia były przytulne. Nie tylko użyteczność mieszkania wpływa na komfort mieszkańców. Ważna jest też estetyka. Dzisiaj chcemy pomóc ci rozwiązać jeden z częstych problemów – jak urządzić mały salon. Dowiesz się, jak sprawić, żeby był przytulny, użyteczny i estetyczny.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę, planując remont małej przestrzeni?

W małych pomieszczeniach, zwłaszcza w salonie, warto zdecydować się na jasne farby. Optycznie powiększają one wnętrze. Jedna ściana może być ciemniejsza, jednak warto postawić przy niej jasne meble. Dobrze będzie, jeśli sufit pomalujesz na biało. Dzięki temu pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie większego. Zwłaszcza jeśli pomalujesz też na biało około 5 centymetrów górnej części ściany. Idealne będą również pastelowe kolory, które nie przytłumią wnętrza. Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić mały salon, pamiętaj o tym, że:

- możesz przykleić tapetę na jednej ze ścian, urozmaici ona wnętrze. Ważne, żeby pozostałe ściany były jasne;

- dobrze będą wyglądały jasne panele; jednak przy jasnych ścianach ciemne nie zmniejszą optycznie pomieszczenia;

- jeśli zależy ci na możliwości odpoczynku w salonie, wybierz pastelowe kolory ścian; będą cię relaksować;

Jeśli będziesz przestrzegać tych zasad, wnętrze powinno powiększyć się optycznie. Jest to niezwykle ważne, jeśli chcesz się czuć komfortowo.

Jak urządzić mały salon, by wykorzystać przestrzeń maksymalnie?

W niewielkim wnętrzu warto postawić na rozkładane meble. Kanapa, która w ciągu chwili może stać się łóżkiem, to rozwiązanie dla tych, którzy chcą w salonie zaaranżować miejsce dla gości. Nie narożnik, który zajmuje bardzo dużą przestrzeń. Mały stolik, który można rozłożyć w razie potrzeby - na co dzień nie będzie zajmował dużo miejsca. Niskie meble, które nie przytłoczą niewielkiego wnętrza to także świetny wybór. Mały, miękki dywan doda takiemu pomieszczeniu przytulności.

Zastanawiasz się, jak urządzić mały salon dodatkami? Warto ograniczyć wszelkie ozdoby. Zmniejszają one optycznie przestrzeń i sprawiają wrażenie, że pomieszczenie jest zagracone. Jeden kwiatek w doniczce lub obraz zajmujący niewiele miejsca na ścianie to dobry pomysł. Ramki ze zdjęciami także nie powinny zaszkodzić, jeśli nie będą ustawione gęsto na meblach. Wazon na kwiaty na małym stoliku także uzupełni wnętrze. Jednak warto zrezygnować z wszelkich zapychaczy typu sztuczne rośliny. Aranżując pomieszczenie, pamiętaj, by przede wszystkim dobrze się bawić!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium