Jak urządzić pokój dziecka, by był stylowy i funkcjonalny?

Urządzenie mieszkania niesie ze sobą sporo wyzwań. Dobór odpowiednich sprzętów, które będą trwałe, a przy tym stylowe, to czasochłonne zajęcie. Szczególną troską należy otoczyć pokój najmłodszych członków rodziny. Powinni się oni czuć w nim bezpiecznie i komfortowo. Podpowiadamy, jak urządzić pokój dziecka, by tak właśnie było.

Jak urządzić pokój małego dziecka?

Błędnie zakłada się, że niemowlaki nie potrzebują swojego pokoju. Choć pierwsze tygodnie życia spędzają raczej w sypialni rodziców, później dobrze, by miały własną przestrzeń. Choćby po to, by przez te kilka godzin, kiedy śpią, powoli oswajali się z rozłąką. Przytulnie urządzone miejsce jest więc priorytetem dla świeżo upieczonych rodziców. Poza łóżkiem i miejscem do przewijania przydaje się też komoda na wszelkie ubranka. Ważny jest również fotel, w którym mama może się wygodnie rozsiąść podczas karmienia czy drzemki. To wystarczy, by komfortowo urządzić pokój najmłodszego dziecka.

Urządzenie pokoju starszego dziecka jest już bardziej wymagające

Z wiekiem rośnie zapotrzebowanie na większe meble, bo wzrasta ilość posiadanych przez malca rzeczy. Jak więc urządzić pokój dziecka, gdy do ubranek dochodzą zabawki i książki? Warto je przechowywać w uporządkowany sposób, np. w komodzie. Przydaje się też stolik, gdzie syn czy córka może swobodnie rysować, czy układać klocki. W okolicy szóstych urodzin warto już pomyśleć o biurku. Wkrótce stanie się ono najważniejszym meblem przyszłego ucznia. Wciąż znaczenie ma jakość sprzętów i bezpieczeństwo, jakie zapewniają. Maluchy mają przeróżne pomysły, trzeba więc się na nie przygotować. Szczególnie gdy dziecko lubi się wspinać lub chować w szafkach.

Jak urządzić pokój dziecka – nastolatka?

Im większe dzieci, tym większy kłopot, także z urządzaniem ich pokojów. Potrzebne są tu bowiem nie tylko trwałe i bezpieczne meble, lecz także stylowe. Takie, by syn czy córka nie wstydzili się zaprosić do siebie kolegów. To, na co maluchy nie zwracają uwagi, dla starszych staje się bardzo widoczne. Dlatego, gdy zastanawiasz się jak urządzić pokój nastoletniego dziecka, wybierz gotowy komplet. Masz wtedy pewność, że wszystkie nowoczesne sprzęty do siebie pasują. W zestawie znajduje się pojemna szafa, wygodne biurko z nadstawką oraz komoda. Z łatwością domówisz do tego jeszcze regał, aby mieć pewność, że nie zabraknie przestrzeni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium