Jak urządzić pokój młodzieżowy, by każdy nastolatek czuł się w nim dobrze?

Każde dziecko potrzebuje swojej przestrzeni do rozwoju. Jednak to starsze dzieci szczególnie domagają się własnego kąta. Takiego, w którym mogą się zamknąć i uciec od kłopotów. Hormony robią w tym wieku swoje, dlatego warto wspierać nastolatka i pomóc mu przetrwać. Jak urządzić pokój młodzieżowy, by stworzyć bezpieczną przestrzeń?

Pokój młodzieżowy powinien być urządzony funkcjonalnie

Stworzenie dziecku miejsca, w którym będzie się czuło swobodnie i bezpiecznie, to zadanie każdego rodzica. O ile pozwalają na to warunki mieszkaniowe, warto wyznaczyć nastolatkowi osobny pokój. Powinny się w nim znaleźć takie sprzęty jak wygodne łóżko i stabilne biurko. W ten sposób będzie można się uczyć i odpocząć. Dla utrzymania porządku istotne są zamykane szafy. W takich nie widać, co dzieje się na półkach, a w przypadku nastolatków ma to znaczenie. Dlatego, gdy zastanawiasz się jak urządzić pokój młodzieżowy, zadbaj o dyskrecję swojego dziecka. Możecie wspólnie wybrać model i kolor szafek, byś miał pewność, że celujesz w gust swojego potomka.

Urządzając pokój młodzieżowy kieruj się aktualną modą

W przypadku nastolatków wygląd mebli ma znaczenie. Dlatego konsultuj wszelkie decyzje, by oszczędzić każdej ze stron nerwów. Urządzając pokój młodzieżowy, tworzysz bowiem przestrzeń do spotkań. Będą w niej gościć koleżanki i koledzy ze szkoły. Na szczęście dostępne w sklepie zestawy cechuje nowoczesny design, który podoba się i dużym, i małym. Pozwól dziecku wybrać dodatki i okleić ściany plakatami. To ten czas, gdy każdy chce zaznaczyć swoje miejsce i pokazać, jaki jest naprawdę. Wspierający rodzic jest więc kimś bardzo pożądanym.

Jak urządzić pokój młodzieżowy, gdy brakuje przestrzeni?

Może się tak zdarzyć, że jeden pokój zajmuje dwoje lub troje dzieci. Wtedy jeszcze ważniejsze jest stworzenie kącika, w którym każdy skryje się przed światem. Wtedy to łóżko staje się najważniejsze dla nastolatka, a pokój możesz przedzielić większą szafą przesuwną. Ponieważ to pojemny mebel, zastąpi mniejsze regały i inne szafki. Pozwoli też zapanować nad bałaganem, gdyż wszystko ukryte będzie za przesuwnymi drzwiami. Wystarczy jeszcze zmieścić biurko lub dwa, a każdy nastolatek zaakceptuje takie warunki. Tak urządzony pokój młodzieżowy sprawdzi się w rodzinach wielodzietnych. Lecz także w blokach, gdzie każdy metr przestrzeni jest na wagę złota.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium