Jak urządzić sypialnie na poddaszu? Zagospodaruj jej całą przestrzeń!

Pokoje na poddaszu są w pewien sposób magiczne. Mają w sobie pewien nieodparty urok. Czar jednak pryska, gdy przychodzi Ci zamieszkać w takim pomieszczeniu. Skosy skutecznie utrudniają życie, a niestandardowy układ pokoju utrudnia dobór mebli. Nie oznacza to jednak, że funkcjonowanie w takim pomieszczeniu jest niemożliwe. Co więcej, stworzenie tam sypialni może się okazać świetnym pomysłem. Jednak jak urządzić sypialnie na poddaszu, abyś czuł się tam swobodnie? Odpowiedź czeka na Ciebie w poniższym tekście.

Jakie meble będą odpowiednie? 

Każdemu marzy się wspaniała sypialnia, która będzie zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna. Niestety czasami układ pomieszczenia sprawia, że trzeba pójść na pewne ustępstwa, aby zachować równowagę pomiędzy tymi dwoma aspektami. Sypialnia na poddaszu jest takim przykładem. Kupując meble, powinieneś skupić się na takich, które oferują Ci uniwersalność. Łóżko musi mieć pojemnik na pościel lub wysuwane szuflady. Komody nie mogą okazać się zbyt wysokie, aby zmieściły się pod skosami. Za przykład może posłużyć komoda Besta, z naszego sklepu. Kosztuje zaledwie 250 złotych, a świetnie wpasuje się w takie pomieszczenie. Szafa również nie może być zbyt okazała. Lepiej więc zainwestować w taką, która się tam idealnie wpasuje, niż w kolosa, zasłaniającego znaczną część pokoju.

Poukładaj to z głową

Oprócz doboru odpowiednich mebli równie ważne jest to, aby były one dobrze rozstawione. Jest to istotne, jeśli chcesz wiedzieć jak urządzić sypialnie na poddaszu w poprawny sposób. Łóżko powinno być umieszczone na środku pokoju, tak abyś nie zahaczał głową o skosy, za każdym razem, gdy będziesz z niego wstawał. Naokoło możesz poustawiać kilka niewysokich komód, w których możesz trzymać ubrania. Co do szafy, to najlepiej, jeśli wykorzystasz na nią miejsce bez skosów. Ograniczy to, co prawda jej wielkość, ale sprawi, że świetnie wkomponuje się w pomieszczenie.

Dekoracje równie ważne

Dopełnieniem każdej sypialni są dodatki. Sprawiają, że zyskuje ona niepowtarzalny charakter. Ozdobne lampy, światełka na ścianę, czy chociażby lustra dodadzą jej elegancji i zamaskują mankamenty umiejscowienia na poddaszu.

Ujarzmij skosy 

Skosy są największym mankamentem sypialni na poddaszu. Nawet jeśli jej powierzchnia jest stosunkowo duża, to zawsze coś przez nie stracisz. Musisz się więc zastanowić co umiejscowić pod nimi, aby w pełni wykorzystać możliwości danego pokoju. Niestety nie będziesz w stanie umeblować takiej sypialni dokładnie tak jak byś chciał. Jesteśmy jednak pewni, że jeśli poświęcisz temu odpowiednią ilość czasu, to osiągniesz zadowalające efekty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium