Jak ustawić meble w pokoju? Poznaj kilka praktycznych rad!

Szykujesz się do zmiany aranżacji swojego domu? A może urządzasz nowe mieszkanie? Problemem, który bardzo często pojawia się przy okazji przemeblowania, jest pytanie, jak ustawić meble w pokoju? Zależy Ci na tym, aby wystrój był zarówno funkcjonalny, jak i efektowny? Czytaj dalej, a poznasz kilka ważnych zasad, które warto zastosować podczas aranżacji wnętrza. 

Jak ustawić meble w pokoju? 

Zanim zaczniesz ustawiać jakiekolwiek meble w pomieszczeniu, przyjrzyj się dokładnie jego rozkładowi. To, jak zlokalizowane są drzwi i okna, nie ulegnie zmianie, dlatego na początku weź pod uwagę to, gdzie znajdują się te elementy. Pamiętaj, że powinieneś być w stanie swobodnie podchodzić do każdego z nich i bez problemu je otwierać. Wyznacz też szlaki komunikacyjne, które zapewnią Ci wygodne korzystanie z wszystkich szaf czy planowanych sprzętów. To pierwsze założenie, które pozwoli Ci wstępnie zweryfikować ustawienie mebli. 

Ustawianie mebli w pokoju – czego unikać? 

Aby pomóc Ci w odpowiednim ustawieniu mebli w pokoju, podpowiemy Ci, czego należy unikać. Zależy Ci na tym, aby Twoje pomieszczenie wydawało się większe? Nie stawiaj wysokich sprzętów w pobliżu okna. Dlaczego? Takie rozwiązanie może stworzyć niepotrzebny cień we wnętrzu, a on zdecydowanie pomniejszy je optycznie. Zrezygnuj również z opcji postawienia telewizora lub monitora naprzeciwko okna. Taka konfiguracja będzie skutkowała dyskomfortem podczas korzystania z tych urządzeń. Światło będzie odbijało się od matrycy i sprawi, że nie będziesz dobrze widział tego, co dzieje się na ekranie. Nie stawiaj również komputera pod oknem – takie połączenie jest bardzo niezdrowe dla Twojego wzroku.

Wyznacz strefy 

Z pewnością zależy Ci na tym, aby tworzony przez Ciebie wystrój zapewnił Ci nie tylko komfort, ale również estetyczne doznania. By uzyskać taki efekt, wydziel w aranżowanej przez siebie przestrzeni konkretne strefy. Najlepiej, aby w każdym pomieszczeniu znajdowało się kilka obszarów, które będą różnić się swoim przeznaczeniem. Dzięki temu zapewnisz sobie maksymalną wygodę korzystania z takiego pokoju. Wybierz, gdzie najwygodniej będzie Ci odpoczywać, a gdzie najłatwiej będzie Ci skupić się na pracy. Umebluj te miejsca tak, by dokładnie spełniały przydzielone im funkcje.

Od tego, jak ustawisz meble w pokoju, zależy to, jak będziesz czuć się w danym pomieszczeniu. Powinieneś zrobić wszystko, aby we własnym domu móc czuć się jak najlepiej. W stworzeniu komfortowej aranżacji pomogą Ci solidne, a zarazem stylowe meble, które znajdziesz w asortymencie naszego sklepu. Z przyjemnością pomożemy Ci urządzić salon, garderobę czy pokój dla dzieci i młodzieży. Zaufaj naszym propozycjom i postaw na nowoczesne, w pełni funkcjonalne rozwiązania!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium