Jak ustawić meble w prostokątnym pokoju dziennym, aby wnętrze było funkcjonalne?

Prostokątne pokoje dzienne są przestrzeniami trudnymi do urządzenia ze względu na swój charakterystyczny kształt. Długie i wąskie wnętrza często wydają się niezgrabne i niepraktyczne w użyciu. Wbrew pozorom takie pomieszczenie można zaaranżować w komfortowy i stylowy sposób. Zastanawiasz się, jak ustawić meble w prostokątnym pokoju dziennym, aby wnętrze było funkcjonalne i wygodne? Czytaj dalej, a dowiesz się, o czym należy pamiętać podczas jego urządzania.

Prostokątny pokój dzienny – przestrzeń malowana kolorami i światłem

Odpowiednio dobrane kolory w prostokątnym pokoju dziennym pozwolą na optyczne powiększenie pomieszczenia. Krótkie ściany warto więc pomalować barwami utrzymanymi w ciemniejszej kolorystyce, natomiast długie jasnymi odcieniami. Dzięki temu podłużne wnętrze wyda się bardziej kwadratowe. Jeśli chcesz dodać przestrzeni wysokości, zdecyduj się na położenie tapet w pionowe pasy. Niezwykle istotną kwestią jest także właściwe oświetlenie. Miejsca, do których nie dociera światło dzienne, warto doświetlić sztucznym białym i ciepłym światłem. Długie firany w oknach zastąp wygodnymi w użytkowaniu roletami.

Jak ustawić meble w prostokątnym pokoju dziennym, aby wnętrze było funkcjonalne?

Podczas aranżowania prostokątnego pokoju dziennego powinieneś przede wszystkim zminimalizować ilość mebli. Dlatego też tak ważne jest zastanowienie się nad tym, jakich elementów wyposażenia potrzebujesz. Idealnym rozwiązaniem do takich przestrzeni są komody i meblościanki w jasnych odcieniach, które znajdziesz w naszym sklepie. Będą one spełniać wszystkie niezbędne funkcje, jednocześnie nie obciążając pomieszczenia. Optycznie je powiększą i rozświetlą. Pamiętaj, że długich mebli nie należy ustawiać wzdłuż dłuższych ścian. Dlatego też kanapy i sofy powinny być ulokowane przy krótszych. W ich pobliżu warto umieścić okrągły stolik kawowy, by wygodnie postawić filiżankę kawy czy też wazon ze świeżymi kwiatami. Jeśli w wyposażeniu pokoju dziennego musisz koniecznie mieć szafę, to ustaw ją tuż przy drzwiach. 

 

Wiesz już, jak ustawić meble w prostokątnym pokoju. Kierując się naszymi wskazówkami podczas urządzania pomieszczenia, stworzysz wnętrze wygodne w użytkowaniu dla wszystkich domowników. Jeśli szukasz funkcjonalnych rozwiązań do Twojego mieszkania, zapoznaj się z naszym asortymentem. Oferujemy szeroki wybór mebli, które doskonale odnajdą się w różnych przestrzeniach. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium