Jakie łóżko wybrać dla 5-latka?

Dzieci rosną szybko i niepostrzeżenie. To na Twoich barkach jako rodzica leży odpowiedzialność za to, aby za tym rozwojem nadążyć. Zapewnienie dziecku odpowiedniej przestrzeni do życia, dostosowanej do jego aktualnych potrzeb rozwojowych, stanowi jedno z największych wyzwań rodzicielstwa. Dotyczy to szczególnie warunków do spania. To zdrowy i spokojny sen daje dziecku szansę na regenerację po dniu pełnym wrażeń i aktywności. I tu pojawia się pytanie: jakie łóżko będzie najlepsze dla 5-latka? Tego dowiesz się z dalszej części naszego artykułu.

Dlaczego wybór łóżka jest taki ważny?

Łóżko to podstawowe miejsce wypoczynku Twojego dziecka, a jakość snu ma bezpośrednie przełożenie na jakość życia. Niewypoczęte dziecko ma skłonność do rozdrażnienia. Trudniej mu się skupić i kontrolować emocje. Dzięki dobrze przespanej nocy młody człowiek ma energię na poznawanie świata i chęć do podejmowania nowych wyzwań, które mnożą się w świecie pięciolatków.

To właśnie w tym wieku dziecko zaczyna przejawiać więcej inicjatywy w działaniu i rozwija nowe schematy postępowania. Tak wiele ważnych zadań do wykonania w ciągu dnia może być wyczerpujące dla każdego pięciolatka. Najwyższa więc pora wybrać dla niego odpowiednie miejsce do spania, które pozwoli mu dobrze wypocząć. Jakie zatem łóżko wybrać dla 5-latka?

Cechy dobrego łóżka dla pięciolatka

Kiedy zastanawiasz się nad wyborem najlepszego łóżka dla Twojej pociechy, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników.

Funkcjonalność

Łóżko musi dobrze spełniać swoje funkcje. Powinno być:

- wygodnym miejscem do spania,

- doskonałą przestrzenią do zabawy,

- pojemnym miejscem do przechowywania.

Idealnym rozwiązaniem w przypadku łóżek dla kilkulatków są modele z szufladami. Zapewniają oszczędność miejsca w nawet najmniejszym dziecięcym pokoju, bo pomieszczą wszystkie skarby! To szczególnie ważne, jeśli pokój jest dzielony z rodzeństwem.

Estetyka wykonania

Dobrej jakości łóżka dla dzieci są również atrakcyjne wizualnie – pięciolatek z chęcią będzie odpoczywał w przyjaznym, estetycznym miejscu nie tylko wieczorem w porze snu, ale również w ciągu dnia, oddając się cichej zabawie. Odpowiednio dobrane łóżko może stać się dla Twojego dziecka ostoją, fortecą, a nawet pirackim statkiem. W odpowiednich warunkach dziecięca wyobraźnia jest przecież nieograniczona.

Jakie łóżko wybrać dla 5-latka?

Przygotowaliśmy dla Ciebie wybór łóżek dziecięcych o wysokiej odporności na zarysowania, rozlane płyny i inne uszkodzenia. Nasze sprzęty są oklejone folią PCV i wykonane z płyty laminowanej o grubości 16 mm.

Te wszystkie cechy są szczególnie istotne w przypadku pięciolatków, które w tym wieku mają okres tak zwanego „koziołka”. Są bardzo ruchliwe, spontaniczne i ciekawe wszystkiego, co je otacza, co wiąże się z intensywną eksploracją bliższego i dalszego otoczenia. Łóżko musi być więc solidnie wykonane, pozbawione ostrych krawędzi, czy wystających elementów i nie może przesuwać się po podłodze.

Nasze produkty posiadają wszystkie wymagane atesty, są solidnie zapakowane oraz mają dołączoną czytelną instrukcję składania.

Jakie wymiary powinno mieć łóżko dla pięciolatka?

Minimalne wymiary to 160 x 80 cm, ale zalecamy wybrać większy mebel, aby dać dziecku jeszcze więcej swobody podczas snu i zabawy. Co więcej, wtedy łóżko posłuży dłużej, co ma przecież niebagatelne znaczenie w kontekście stanu Twojego portfela oraz faktu, że pięciolatek szybko rośnie. Pamiętaj, że w tym wieku dochodzi do gwałtownego rozwoju kośćca.

Nie zapomnij o estetyce łóżka dla pięciolatka!

O gustach się nie dyskutuje, ale pewne kwestie pozostają uniwersalne. Piękne kolory i stylowe kształty mebla to najlepszy wybór do pokoju dziecięcego. Psychologowie zwracają uwagę na zbawienny wpływ estetycznej, poukładanej przestrzeni na zachowanie dziecka. O wiele łatwiej jest się skupić i wypoczywać tam, gdzie maluch czuje się dobrze i nie przytłaczają go jaskrawe kolory czy zbyt wiele dodatków.

W naszych łóżkach stawiamy na prostotę, biel i drewno, bo te pasują właściwie do każdego wnętrza i są atrakcyjne również dla oka dziecka. Uniwersalność naszych łóżek to również brak rozróżnienia ze względu na płeć – oferta sklepu skierowana jest zarówno do rodziców chłopców, jak i dziewczynek. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Łóżko jako miejsce do zabawy

W przypadku pięciolatków łóżko nie może być i na pewno nie będzie tylko miejscem wypoczynku. Jako centralna część pokoju, stanowi bazę do aktywnego spędzania czasu. Twoim zadaniem będzie więc zadbanie o to, aby przestrzeń naokoło łóżka była bezpieczna, stymulująca, a z drugiej strony łatwa do uprzątnięcia, tak aby w porze snu umożliwić dziecku wyciszenie się.

Prosty design naszych łóżek i miejsce do przechowywania z pewnością ułatwią Ci to zadanie. Jeśli więc zastanawiasz się, jakie łóżko wybrać dla 5-latka, nie szukaj już dalej: zajrzyj na naszą stronę i wybierz meble bezpieczne, proste i funkcjonalne. Twoje dziecko będzie zachwycone, a Ty już nie będziesz musiał go namawiać do pójścia spać – do nowego łóżka będzie chętnie wracać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium